فرق اتوبوس VIP با اتوبوس معمولی چیست ؟

فرق اتوبوس VIP با اتوبوس معمولی در چیه ؟ این سوالیه که شاید برای بعضیامون موقع خرید بلیط اتوبوس ایجاد بشه و در انتخاب نوع اتوبوس مردد بشیم پس امروز در مجله گردشگری ایباس با ما همراه باشید تا این موضوع رو به صورت کامل بررسی کنیم.

اتوبوس معمولی چیست؟

میشه گفت اتوبوس های معمولی در حال حاضر بیشتر در سرویس های یک شرکت و یا ارگان مورد استفاده قرار می گیره چرا که نزدیک به 50 نفر رو در خودش جای میده و در مقابل مینی بوس و اتوبوس vip  بسیار مقرون به صرفه هست البته برای سرویس هایی که تعداد کمتر از 30 نفر باشه از مینی بوس استفاده میشه و از اتوبوس های بنز در آموزشگاههای رانندگی نیز استفاده می شه.

اتوبوس های معمولی شرکت ولوو و دیگر شرکت ها اما در تعداد اندک در ناوگان مسافرت های بین شهری موجود بوده و به همان میزان (50 نفر) در خود جای می دهد ولی چهره به روزتری نسبت به مدل بنز 302 دارد که به همین دلیل هنوز پابرجاست و سیستم گرمایش و طراحی شکل شیشه های این اتوبوس ها آن ها را ماندگار کرده است.

اتوبوس vip چیست؟

اتوبوس های VIP اسم برند یک اتوبوس نبوده و مخفف کلمه VERY IMPORTANT PERSON بوده و به معنی افراد خیلی مهم می باشد که در جاهای مختلف آنرا شنیده ایند که در اویل ورود این نوع اتوبوس ها این اسم یک تمایز خیلی خوب بین اتوبوس های قدیمی و این نوع اتوبوس ها ایجاد کرد .

این نوع اتوبوس ها توسط چند شرکت ساخته و تولید می شود که در ایران نیز این شرکت ها با نام شرکت های ایرانی شور به کار کردند به طور مثال شرکت عقاب افشان اتوبوس های شرکت اسکانیا را وارد کشور می کند.

اتوبوس
اتوبوس

تفاوت اتوبوس های VIP و معمولی چیست؟

اولین و مهم ترین ویژگی و فرق اتوبوس VIP با اتوبوس معمولی در تعداد صندلی های می باشد که در نوع معمولی از 45 الی 50 صندلی به صورت چهار ردیف ( دو ریف در هر طرف ) تعبیه شده  و از طرفی صندلی ها تخت شو نبوده و فشرده تر نیز هستند .

دومین فرق اتوبوس VIP با اتوبوس معمولی در اتوبوس های VIP تعداد 25 مسافر در هر اتوبوس جای می گیرند که صندلی ها در یک سمت دوتایی بوده و در سمت دیگر تکی ردیف شده است . صندلی های اتوبوس VIP تا 145 درجه نیز قابل تنظیم است تا در صورت خستگی به استراحت بپردازید و مطابق ارگونومی بدن طراحی شده که آساش و راحتی را به ارمغان بیاورد .

بیشتر بخوانید : اتوبوس تخت شو VIP چیست

سومین ویژگی طراحی به روز موتور و بدنه و … در اتوبوس های VIP است به طوریکه سرعت بالا و امنیت بالای این اتوبوس ها و سیستم تعلیق بسیار دقیق باعث می شود شما کمترین دست انداز را در داخل اتاق درک کنید.

علاوه بر امکانات بالا هر صندی یک زیر پایی قابل تنظیم ، مانیتور شخصی با موزیک و فیلم های و بازی های متنوع ، سیستم گرمایشی و سرمایشی مخصوص ، شارژر گوشی ، وای فای رایگان ، چراغ مطالعه اشاره کرد در حالیکه در اتوبوس های معمولی دو عدد مانیتور (یکی در وسط و دیگری بالای سر راننده ) وجود دارد و خبری از سیستم گرمایشی و سرمایشی و … نیست.

این ها هم از فرق اتوبوس معمولی با اتوبوس Vip محسوب میشه.

چرا اتوبوس vip انتخاب کنیم؟

در بین تفاوت هایی که بین اتوبوس vip و اتوبوس معمولی می توان مشاهده کرد شاید تعداد صندلی بیشتر از هر چیزی به چشم تان بیاید اما اگر بخواهیم واقع بینانه تر به تفاوت آنها نگاه کنیم بهتر است بدانید که راحتی در اتوبوس های vip به مراتب بیشتر از اتوبوس های دیگر است.

به دلیل اینکه اتوبوس های وی آی پی اغلب جدید تر هستند پس قطعا کیفیت بالایی را به ما عرضه خواهند کرد و به مراتب مناسب تر خواهند بود. اما اگر کیفیت اتوبوس برایتان اولویت ندارد و فقط می خواهید با هزینه پایین سفر کنید و بلیط اتوبوس بین شهری تهیه کنید پیشنهاد می کنیم از بلیط اتوبوس معمولی خریدتون رو انجام بدید.

تفاوت قیمت اتوبوس vip با اتوبوس معمولی:

اگر مطلب را با دقت خوانده باشید متوجه خواهید شد که قیمت اتوبوس ها با یک دیگر تفاوت های زیادی را دارند… برای مثال ممکن است تفاوت قیمت اتوبوس vip تهران به رشت با اتوبوس معمولی همان مسیر تا 30% بیشتر باشد! اما این باعث نمی شود تا تمایل افراد به خرید بلیط اتوبوس کاهش پیدا کنید .

EBUS
EBUS

سامانه خرید بلیط اتوبوس ایباس:

ایباس با داشتن یک تیم جوان قوی و فعال توانسته تا در فروش بلیط اتوبوس بین شهری فعالیت های سازنده ی فوق العاده ای را انجام دهد و بتواند به شما یک سفر با کیفیت را با اتوبوس هدیه دهد.

فرق اتوبوس VIP با اتوبوس معمولی ؟

فرق اتوبوس VIP با اتوبوس معمولی که در این جا از قلم افتاده ؟ برامون در بخش نظرات بنویسید و بگید شما از کدوم اتوبوس استفاده می کنید از اتوبوس VIP استفاده می کنید یا اتوبوس معمولی ؟

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد