متاورس یعنی چه ؟ سفر در Metaverse

اخیراْ‌ زیاد در مورد متاورس می شنویم و شاید برای شما هم سوال باشد که متاورس چیست یا متاورس یعنی چه ؟ اگر جواب این سوال را می خواهید با مجله ایباس همراه باشید .

صحبت راجع به متاورس مانند حرف‌زدن راجع به هری پاتراست ؛ اما به جای تکان دادن چوب جادویی، هدست و عینک هایی وجود دارد که پس از به چشم زدن ، به کمک آن‌ها می‌توانید به هرجای دنیا سفرکنید و درهمان لحظه ، درخیابان‌ کشورمورد علاقه‌تان قدم ‌بزنید و شاید در حین پیاده روی ، مزه بستنی مورد علاقه تان را بچشید .

متاورس یعنی چه ؟

متاورس پنجره‌ای است برای تجربه جهان پیرامون ما به شکلی متفاوت‌تر. متاورس این امکان را به ما می‌دهد که به جای دیدن تصاویر از صفحه گوشی، به دنیای اینترنت سفر کنیم و فیلم های 360 درجه را با لمس اشیا داخل آن ، حس بوهای مختلف و شنیدن صداهای اطراف با وضوحی بیشتر تجربه کنیم. اما آیا با دیدن کوه دماوند به وسیله متاورس همان حس شکوه و عظمتی که در واقعیت حس می‌کنیم ؟

متاورس یعنی چه ؟ سفر در Metaverse
متاورس یعنی چه ؟

آیا می‌توان به شمال کشور سفر کرد و با دیدن دریا و صدای آن همان‌قدر به وجد آمد که در واقعیت از آن لذت می‌بریم؟ بوی نم خاک باران را به همان زیبایی انتقال می‌دهد؟ هنوز قضاوت برای همه این‌ها زود است ، چرا که متاورس در مراحل اولیه خود به سر می‌برد. زمانی که در فیس بوک برای اولین ثبت نام می‌کردیم هیچ کس نمی‌دانست که تا چه حد قرار است، زندگی روزمره ما با ‌آن گره بخورد و تا چه اندازه به آن وابسته خواهیم شد؟

تفاوت اصلی متاورس با سایر تکنولوژی‌های اخیر، قدرت انتقال احساسات و درک وسیع‌ترما از جهان پیرامون است ؛ اما سوالی که پیش ‌می‌آید این است که مردم چقدر ترجیح می‌دهند به جای درک مستقیم جهان ازمتاورس استفاده کنند؟ همان طور که از صحبت ها مشخص است یکی از تاثیرات عمیق متاورس، در سفر و صنعت گردشگری خواهد بود . اینکه سفر با متاورس جذاب تر است یا تجربه سفر به صورت واقعی ؟ این شما هستید که باید آن را انتخاب کنید.

از متاورس در چه حوزه هایی می توان استفاده کرد ؟

می‌توان از متاورس برای تجربه‌ی قبل از سفر استفاده کرد ، برای ایجاد یک حس اطمینان به مسافر ، برای دیدن محل اقامتشان و حتی مناطقی که قرار است از آن‌ها بازدید کنند. و یا با ایجاد تجربه سفر برای افرادی که به دلیل محدودیت‌های جسمی، قادر به سفر نیستند ، یا پدربزرگ و مادربزرگ‌های عزیزمان که دلشان مسافرت می‌خواهد ممکن است استفاده ازمتاورس بهترین انتخاب باشد .

مناطق بسیاری از دنیا هستند که خیال سفر به آنجا را در ذهن می‌پرورانیم ، مثل قدم زدن در خیابان گالویی درشهر زیبای ونیز ایتالیا یا خیابان روکرمیس شهر پاریس فرانسه ، متاورس این امکان را ایجاد می‌کند که به این کشورها سفر کنید، قبل از آنکه لازم باشد شرایط مالی لازم را فراهم کنید.

متاورس یعنی چه ؟ سفر در Metaverse
متاورس یعنی چه ؟

اما این سوال پیش می‌آید متاورس پاسخگوی نیاز ما به سفر به شکل امروزی خواهد بود؟
ما هم مثل شما جواب قطعی برای آن نداریم تا وقتی که به شکل کامل حداقل یک سفر را با آن تجربه کنیم شرکت های فیسبوک ، اپل و گوگل پیشگامان این تکنولوژی هستند ومی‌توان انتظارداشت که تحولی بزرگ در راه است و در همین جهت فیسبوک نام خود را Meta تغییر داد.

خرید زمین در متاورس

بسیاری از شرکت ها شروع به خرید ملک در دنیای متاورس کرده اند بله! درست شنیده اید ، شما می‌توانید هرمقدار که می‌خواهید ‌زمین در متاورس بخرید، باید در یک پلتفرم متاورس مانند Decentral And ، The Sandbox ، Axie Infinity ثبت نام کنید و سپس یک کیف پول دیجیتالی برای خودتان درست کنید چرا که در دنیای متاورس پرداخت، به وسیله ارز دیجیتالی صورت می‌گیرد.

گام بعدی دیدن قطعات مختلف زمین های موجود و انتخاب از بین آن‌هاست. آخرین رکورد قیمت خانه  2.43 میلیون دلار برای یک قطعه زمین در Decentraland است که این مبلغ بیشتر از میانگین قیمت خانه های سطح بالا در لندن یا نیویورک است.

می‌توان متاورس را دنیای جدیدی در نظر گرفت که انسان‌ها به جای سفر به مریخ و مشتری برای خود خواهند ساخت.ما هم مانند شما منتظریم از این تکنولوژی هیجان‌انگیز استفاده کنیم و سفرهای مهیجی را رقم بزنیم Ebus سعی دارد با همگام بودن با به روز‌ترین تکنولوژی‌های دنیا ،اولین باشد، در کسب تجربه‌های متفاوت از سفر .

امیدواریم فهمیده باشید که متاورس یعنی چه ، ارادتمند شما، تیم ایباس

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد