بهترین پارک های رشت؛ پارک ملت+ باغ محتشم و…

پارک های هر شهر میان بری هستند به دل طبیعت ،رشت مرکز گیلان با داشتن حدود ۴۰ پارک یکی از زیباترین فضاهای شهری را دارد.

که در کل به دو دسته تقسیم می شوند:

  • پارک هایی که یادگاری باغ های قدیمی اند.
  • .پارک هایی که در دهه های اخیر ساخته شده اند.

از بین پارک های رشت زیباترین و محبوب ترین آن ها را معرفی می کنیم تا با انتخاب یکی از آن ها به سلیقه خودتان یک روز به یادماندنی بسازید.

پارک ملت رشت کجاست؟

پارک ملت رشت به وسعت ۱۲ هکتار، یکی از باغ های قدیمی رشت که در گذشته به سیاه باغ معروف بوده،

  در سمت چپ ورودی پارک، خانه سنتی با معماری اصیل گیلانی به چشمتان خواهد خورد که اکنون مرکز اطلاع رسانی گردشگران بوده و جشنواره های متعددی در آن برگزار می شود.

پارک ملت رشت
پارک ملت رشت

ساعت آفتابی آنالماتیک پارک ملت

ساعت آنالماتیک پارک ملت ، اولین ساعت آفتابی ایران است؛که با قرار گرفتن در میانه آن، سایه ی شما

نشان دهنده ی ساعت روز خواهد بود.

رشت آکواریوم پارک ملت رشت

 آکواریومی با ۶۸۰ گونه از ماهی های زیبا در پارک ملت ساخته شده که در گذشته یکی از جاذبه های پارک ملت به شمار می رفت اما متاسفانه اکنون فعالیتی ندارد.

آب نمای پارک ملت رشت

بزرگ ترین آب نمای کشور را درپارک ملت رشت می توانید ببینید، جایی که آب به طور هماهنگ با موسیقی به رقص در می آید و یکی از جآذبه های پارک ملت را می سازد.

تلفیق رقص آب، صدای دل نشین موسیقی و نور تصاویر زیبایی را ایجاد می کند که اکثر مردم برای تماشای آن دور آب نما جمع می شوند.

علاوه بر همه ی این ها درست در وسط پارک کافه دنجی وجود دارد با نام “سایه” این کافه با محیط زیبا و غذای با کیفیت یکی از کافه های معروف رشت می باشد. اما اگر به دنبال هیجان هستید، پیشنهاد می کنیم به سینمای ۶ بعدی پارک ملت رشت سر بزنید.

بسیاری از مردم رشت برای ورزش صبح گاهی پارک ملت رشت را انتخاب می کنند که در ضلع شمالی پارک برگزار می شود، اگر می خواهید روز خود را پر انرژی آغاز کنید به آن ها ملحق شوید.

 پارک ملت رشت میزبان مسافران  با ۱۰۰ سکو که آماده برای نصب چادرو کمپینگ مسافران شهر رشت می می باشد ، که می توانید ساعاتی را در پارک سپری کنید.

نماز خانه، سرویس بهداشتی، پارکینگ و کتاب خانه از امکانات رفاهی پارک ملت رشت است.

ابنمای پارک ملت رشت
ابنمای پارک ملت رشت

باغ محتشم رشت (پارک شهر)

قدمت باغ محتشم رشت که در زمان قاجار توسط اکبر خان بیگدلی که یکی از افراد طراز اول دوران حکومت ناصرالدین شاه، ساخته شده و به واسطه ی درختان کهنی که دارد یکی از زیباترین پارک های رشت است.

پس از مرگ اکبر خان ، این میراث ارزشمند به دخترش تعلق پیدا کرد و پس از ازدواج وی با صادق خان اکبر محتشم الملک این باغ نیز به محتشم معروف شد که در دوران رضاخان به دلیل بدهی های بسیار به دولت واگذار شد و مورد استفاده ی عموم مردم قرار گرفت. عمارت توت فرنگی یکی از جاذبه های زیبای رشت نیز در این پارک قرار دارد.

زمین ورزشی، زمین بازی کودکان ،صندلی های چوبی برای استراحت و سرویس بهداشتی از امکانات باغ محتشم رشت می باشد.

باغ محتشم رشت
باغ محتشم رشت

پارک توحید رشت

پارکی با وسعت ۲۴۰۰۰ متر در بلوار توحید ، که در سال های اخیر جشنواره های متعددی از جمله جشنواره گل شمعدانی در آن برگزار می شود.

مسیر دسترسی به این پارک بسیار آسان می باشد، در شمال شهر رشت ، محله گلسار که بروید 5 پارک در این منطقه قرار گرفته که پارک توحید رشت یکی از آن هااست.

در محله گلسار رشت به انتهای بلوار توحید بروید؛جنب پل تاکسی رانی پارک توحید را خواهید دید.

پس از قدم زدن در این پارک می توانید از مراکز خرید گلسار رشت نیز بازدید کنید.

پارک توحید رشت
پارک توحید رشت

پارک سبزه میدان رشت

پارک سبزه میدان که در غرب رشت و نزدیک به میدان شهرداری معروف قرار دارد برای مردم شهر یادگاری است از دوران فعالیت های میرزا کوچک خان جنگلی که در زمان ورود به شهر به این پارک آمد و سخنرانی های خود را در آن انجام میداد و در آخر اولین جمهوری آسیایی را در پارک سبزه میدان اعلام کرد.

نحوه ی دسترسی به پارک سبزه میدان رشت: این پارک در قسمت غربی رشت قرار گرفته و در واقع نزدیک به میدان شهرداری رشت است.

خیابان‌های لاکانی، بیستون و استادسرا را که تا انتها بروید ، پارک سبزه میدان رشت را خواهید دید.

پارک سبزه میدان رشت
پارک سبزه میدان رشت

پارک گلسار رشت

بوستان گلسار رشت واقع در کوچه 131 در محله گلسار و نزدیک به پارک توحید قرار دارد و به همین جهت به این اسم ، نام گذاری شده، و از پارک های پرتردد رشت است.

گلسار رشت، یکی از محله های لوکس رشت محسوب شده و بزرگ ترین شهرک رشت است و رستوران های معروفی از قبیل رازقی، گیلانه، انار تی تی، ژون، مس، شورکولی در این منطقه قرار دارند.

پارک گلساررشت
پارک گلساررشت

پارک ولیعصر رشت

پارک ولیعصر، واقع در منطقه 3 در کرد محله رشت قرار گرفته و در میدان فتحی به بلوار شهدا که بروید پارک ولیعصر رشت را خواهید دید.

برای شکم گردی در کرد محله چند انتخاب پیش رو دارید:رستوران حاج حسین ، کافه کتاب سایه و رستوران جهانگیر

همچنین اگر قصد اقامت در رشت را دارید، هتل آپارتمان صبوری در آن نزدیکی قرار گرفته است.

پارک ولیعصر رشت
پارک ولیعصر رشت

زیبایی های رشت کم نیست، از پارک های سرسبز گرفته تا جاذبه های گردشگری متعددی که در این شهر وجود دارد، برای اطلاع بیشتر می توانید به مقاله ی “جاذبه های دیدنی رشت” مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد