آشنایی با گردشگری رشت و جاذبه های دیدنی رشت

رشت ، یکی از زیبا ترین شهر های ایران همیشه مورد توجه بسیاری از گردشگران بوده است. این شهر سرسبز با نزدیک بودن به دریا و طبیعت بکر گیلان و وجود جاهای دیدنی و گردشگری رشت و جاذبه های تاریخی متعدد یکی از بهترین مقصد های گردشگری برای مسافران می باشد. امروز قرار است همراه شما گشتی در شهر بزنیم و با گردشگری رشت و جاذبه های متنوع این شهر زیبا دیدن کنیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جاهای دیدنی و گردشگری رشت

شهر رشت دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در اینجا سعی می کنیم بهترین مکان ها را به شما معرفی بکنیم و یک راهنمای سفر به رشت برای شما باشیم .

خانه میرزا کوچک خان جنگلی رشت

خانه میرزا کوچک خان جنگلی در محله استاد سرای رشت قرار دارد. او در دوره انقلاب مشروطه رهبر جنبش جنگل بود و تندیسی از او در شهر رشت به عنوان یاد بود ساخته شده. حال پس از سال ها خانه میزرا کوچک خان جنگلی تبدیل به موزه ای در رشت شده و بازدید آن برای عموم آزاد است.
این خانه چوبی دو طبقه دارد و در کل از 4 اتاق تشکیل شده است. طبقه اول این موزه مجموعه ای از کتاب های مشروطه را قرار داده اند و در طبقه دوم آن لوازم زندگی به جا مانده از همان دوران است.

همچنین برای این مبارز سرشناس آرامگاهی بنا شده که این آرامگاه در جنوب شهر رشت و در محله سلیمانداراب قرار دارد. این ارامگاه با الهام از تاریخ معماری استان گیلان و معماری اسلامی، طراحی شده است و بیشترمصالحی که در آن استفاده شده کاشی، سفال و چوب است.

همه روز و در هر ساعت می توانید از این آرامگاه به صورت رایگان بازدید کنید که یکی از جاهای دیدنی و گردشگری رشت می باشد.

میرزا-کوچک-خان
میرزا-کوچک-خان

مدرسه شاپور رشت

مکان دیگر از جاهای دیدنی و گردشگری رشت مدرسه شاپور می باشد، مدرسه شاپور در زمان دوره قاجارساخته شده و جز آثار ملی ثبت شده است.

شخصیت های سرشناسی همچون میرزا عیسی خان سمیعی و میرزا حسن خان رشیدیه در این مدرسه درس خوانده اند.
در نمای بالای مدرسه قسمتی از بیت توانا بود هر که دانا بود نوشته شده و در قسمت پایین آن ساعت قرار دارد.

مدرسه آشنایی با گردشگری رشت و جاذبه های دیدنی رشت

تالاب عینک رشت

این تالاب بزرگ ترین تالاب شهری ایران است.

درختان انار وحشی و لاله های تالابی و پوشش گیاهی اطراف تالاب باعث زیبایی دو چندان آن شده است. قسمتی از آبی که در این تالاب جمع شده حاصل جوشش آب از کف زمین است و قسمت دیگر آن بارش های فصلی هستند که این تالاب را پر میکنند.
اگر قصد بازدید از این تالاب را دارید امکانات ماهیگیری نیز وجود دارد. ماهی کپور و ماهی آزاد ماهی آبزیانی هستند که در این تالاب وجود دارد. شما میتوانید همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز به از این مکان و جاهای دیدنی و گردشگری رشت دیدن کنید.

تالاب آشنایی با گردشگری رشت و جاذبه های دیدنی رشت

عمارت کلاه فرنگی رشت

یکی دیگر از جاهای دیدنی و گردشگری رشت عمارت کلاه فرنگی می باشد.

در ضلع جنوبی پارک بزرگ قدس عمارت زیبایی به نام عمارت فرنگی وجود دارد که قدمت آن به دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار برمی گردد و توسط اکبرخان بیگلربیگی بنا شده است.

این باغ که از دور 3 طبقه به نظر میرسد که در واقع 4 طبقه است، در طبقه دوم ایوانی دور تا دور بنا وجود دارد.

عمارت کلاه فرنگی رشت
عمارت کلاه فرنگی رشت

اتوبوس های ایباس در مسیر تهران به رشت این امکان را فراهم می کنند که علاوه بر سفری با کیفیت و مقرون به صرفه از مناظر زیبا در مسیر رشت دیدن فرمایید.
ایباس سعی دارد با برنامه ریزی دقیق برای سفر شما و ایجاد امکانات در طول سفر دغدغه های شما را برای سفر به حداقل برساند.

اگر از جاهای دیدنی و گردشگری رشت از قلم افتاده است، شما در قسمت نظرات آن را برای ما بنویسید .

ثبت دیدگاه بسته می باشد